Aktualności

Coraz droższe polisy dla kierowców

Do końca roku ceny polis obowiązkowych ubezpieczeń wzrosną o kolejne kilkadziesiąt procent - wynika z zapowiedzi towarzystw ubezpieczeniowych.

 

 
Coraz droższe polisy dla kierowców
Coraz droższe polisy dla kierowców (thetaXstock)

 

Podwyżki rozpoczęły się na początku ubiegłego roku. Mimo to wyniki towarzystw ubezpieczeniowych za 2015 rok są najgorsze w historii - informuje "Gazeta Wyborcza".

W ubiegłym roku branża ubezpieczeniowa osiągnęła rekordowy poziom 1,2 mld złotych straty, dokładnie 1 mld złotych na samym OC.

Skąd te straty? - To efekt wojny cenowej i niskich składek z jednej strony oraz wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód wpływających na wzrost wypłacanych składek z drugiej - tłumaczy Marek Baran z Link4.

- W tym roku spodziewamy się dalszych podwyżek - zapowiadają zgodnie ubezpieczyciele. "W drugim półroczu na pewno tzw. szkodowi kierowcy mogą spodziewać się zwyżek o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent" - powiedział "Wyborczej" ekspert Link4.

Nieubezpieczeni sprawcy wypadków kosztowali miliony

Ponad 99,5 mln zł w ubiegłym roku musiał wypłacić Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) ofiarom nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wypadków drogowych. To o 34 procent więcej niż rok wcześniej - podał Fundusz w czwartkowym komunikacie.

 

 

UFG wypłaca odszkodowania ofiarom wypadków np. spowodowanych przez nieubezpieczonych kierowców. Finansowany jest m.in. ze składek firm oferujących obowiązkowe polisy OC: komunikacyjne i rolne (po 1,3 proc. składki przypisanej brutto z tych ubezpieczeń), a także z kar za brak obowiązkowego OC.

 

(PAP)

sp/ pś/ son/

 
Źródło: PAP

Żródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Coraz-drozsze-polisy-dla-kierowcow-3563757.html

 

 

 

Poznaj 5 powodów wyboru Helper Centrum Pomocy Prawnej!

  1. Zaniżanie lub odmowa wypłaty odszkodowań przez towarzystwa ubezpieczeniowe.
  2. Wielkość, wiarygodność, wiedza i doświadczenie Helper CPP, jako firmy roszczącej odszkodowania wobec towarzystw 
  3. Wysoka skuteczność działań; większość uzyskanych odszkodowań już na drodze przedsądowej oraz korzystny obrót spraw dla naszych klientów na drodze sądowej.
  4. Suma wypłaconego odszkodowania za wypadek (po potrąceniu prowizji przez naszą firmę) będzie wyższa niż uzyskana na drodze 
  5. Oszczędność własnego czasu i zdrowia przy likwidacji szkody.